MANUÁL S PRAKTICKÝM PRŮVODCEM

Jak si vytvořit kouzelný

kvetoucí záhonek

Objevíš, jak efektně nakombinovat květiny do záhonku, který pokvete po celou sezónu.

Srozumitelně. Jasně. Prakticky.

Díky detailnímu praktickému postupu si navrhneš vlastní osobitý kvetoucí záhonek.

Snadno. Efektivně.

Přála by sis pustit do své zahrady

ZÁPLAVU KVĚTIN a rozevlátých travin a stát se KRÁLOVNOU svého vlastního kvetoucího království?

 • ALE PŘIJDE TI TO JAKO MOC VELKÉ SOUSTO A NEVÍŠ KDE ZAČÍT
 • TÁPEŠ A NEVÍŠ, JAKÉ KVĚTINY K SOBĚ KOMBINOVAT
 • LÍBILO BY SE TI, KDYBY ZÁHONEK BYL KRÁSNÝ CELOU SEZÓNU A NE JEN PÁR DNŮ v roce
 • nejsi ten typ, který by je neustále opečovával, potřebovala by si, aby rostly samy
 • bojíš se, aby ti zase nezarostly plevelem, protože na ně fakt nemáš čas

Pak vím, jak ti pomoci.

I já jsem dlouho neměla na trvalky nadbytek. Celá zahrada už dávno rostla, ale hojnost trvalek jsem si stále nechtěla dovolit. Několik maličkých záhonečků jsem měla, ale nebyl to s nimi tenkrát žádný extra zážitek. Neladily mi barvy. Nerozrůstaly se, jak bych očekávala. Dokonce mi zarůstaly plevelem. A když mi některé nepřežily zimu, byla jsem pěkně naštvaná.

Tenkrát bych tomu nevěřila, že opravdu jednou budu s trvalkami prožívat WAUW časy. Těmto časům předcházelo vášnivé učení se a dlouholeté zkoušení na vlastní zahradě. Naučila jsem se tvořit přirozeně krásné, barevně vyvážené, dlouhodobě kvetoucí a velmi samostatné harmonické výsadby. Mnoha ženám jsem navrhla takové kvetoucí záhonky na míru.

A DNES TO CHCI NAUČIT I TEBE

Už žádné nesmělé pokusy s několika trsy od sousedky, nekonečné čekání až se rozrostou a  frustrace z toho, že to zase letos není ono!

Začni kouzlit s květinami a

POZVEDNI ZAHRADU NA VYŠŠÍ LEVEL

Podívej se na video a uvidíš, co si se mnou můžeš dopřát.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Petra Kvapil Procházková

Jsem Petra, designérka magických zahrad a květinových výsadeb.

Navrhuji přirozeně krásné zahrady a kvetoucí záhonky. Viděla jsem už překvapení mnoha žen, jak  promyšlená padnoucí výsadba brzy povznesla jejich zahradu na úplně jinou úroveň.

Má vlastní zahrada je pro mne experimentálním prostorem, kde se učím již více jak 12 let. Poznávám další trvalky, zkouším nové kombinace. 

Jednoduše si sestavíš vlastní osobitý záhonek jako obrázek puzzle.

Jak to vypadá uvnitř eBooku

Co vše eBook obsahuje?

ZÁKLADY

Co je vlastně trvalka a co letnička? Jak určíte typ půdy a další podmínky v zahradě, abyste následně vybrali ty správné rostliny.

KOMBINACE

Jak si rafinovaně nakombinujete trvalky, aby výsledek byl harmonický, ale také maximálně nízkoúdržbový. BARVY, VÝŠKY, STRUKTURY a TEXTURY.

TVORBA NÁVRHU

Praktická část. Krok za krokem od vize až k barevnému hmatatelnému návrhu a nákupnímu seznamu.

REALIZACE

Jak si připravíte půdu, jak květiny zasadíte a opečujete, aby vám mohly dělat radost dlouhodobě a nezarostly plevelem.

NÁSLEDNÁ PÉČE

Vsadím se, že po přečtení této kapitoly pocítíte jistou úlevu. Dozvíte se víc o tom, co nemusíte, než o tom, co musíte.

Jaká je hodnota a cena eBooku s průvodcem?

Hodnota know-how, díky kterému si během několika d sestavíš návrh harmonického trvalkového záhonku, je k nezaplacení.

Ušetříš si roky pokusů a omylů a zmařené investice za trvalky, které u tebe neporostou nebo se nehodí.

Praktický eBook Jak si vytvořit kouzelný kvetoucí záhonek

690 Kč

Bonusy

Velmi mi záleží na tom, aby eBook nebyl jen další knihou, kterou přečtete, potěšíte se krásnými obrázky a odložíte. Chci vás maximálně podpořit, abyste skutečně došli k výsledku. Proto jsem pro vás připravila ještě dva další bonusy, které vás v tom maximálně podpoří.

.

.

.

B O N U S  1

Průvodce kouzelným návrhem

Umím být nespoutaným tvůrcem, ale když se pouštím do neznámých vod, velmi si cením někoho, kdo jde se mnou. Tohoto průvodce si vytiskněte, zaznamenávejte si nápady, plňte postupně drobné úkoly. Až si odšktrnete poslední úkol, budete v ruce držet osazovací plánek s nákupním seznamem.

Tento bonus v hodnotě 170 Kč získáváte zdarma.

B O N U S  2

Katalog kouzelných trvalek

Moc dobře vím, jak snadné je utopit se v širém oceánu současné nabídky trvalek. Listujete katalogy, googlíte a pomalu propadáte zoufalství. V tomto katalogu najdete 100 + 11 vybraných trvalek, ze kterých lze sestavit záhon na slunci, v polostínu i stínu s veškerými informacemi, které potřebujete znát. Nemusíte vůbec vkročit do dravého oceánu internetu. Můžete, ale nemusíte. V katalogu máte vše na jednom místě.

Tento bonus v hodnotě 290 Kč získáváte zdarma.

Jsem přesvědčená, že tento eBook je svým obsahem a formou jedinečný. Jsou v něm poskládány ty nejužitečnější informace z mnoha zdrojů a hlavně zkušenosti ze záhonků. Velmi prakticky. S jasným cílem. Mít výsledek. Projdete-li se mnou cestou, kterou jsem pro vás vytvořila, budete mít na konci VLASTNÍ OSOBITÝ NÁDHERNÝ KVETOUCÍ ZÁHONEK. 

 

Mám toho načteno spoustu, ale takto prakticky a perfektně zpracovaný materiál, který krok po kroku pomůže k realizaci, jsem ještě v ruce neměla.
Hedvika Peremskáautorka projektu "Cestování s úsměvem", www.hedvikaperemska.cz

Reference

EBook i bonusy jsou skvělé. eBook je úžasný svou srozumitelností a popsaným postupným tvořením. Jsou tam i doporučení na co si dát pozor a čemu se vyvarovat. A ten katalog! Moc hezky zpracovaný s velkou informativní hodnotou. Super pomocník. Děkuji.
Petra SvětlíkováVlčí nora, www.petrasvetlikova.cz
Je to veľmi nádherné a osviežujúce. Pekne spracovaný materiál, fotky, text či informácie sú vyjadrením vášne k práci, ktorú robíte. eBook je nádherne zladený farebne, kompozične. A čo je najdôležitejšie návod v eBooku je pre mňa veľmi zrozumiteľný.
Ivana Cifraničováwww.ivana-armas.com
Z celého srdce děkuji za ten nádherný e-book, který mi otevřel dveře do zcela nového světa! Děkuji ti, že jsi mne krůček po krůčku provedla celým procesem, a upozornila mne na souvislosti, které by mne samotnou nikdy nenapadly.
Kateřina MarešováAutorka projektu Královnou proměnlivosti, www.katkamaresova.cz

Časté otázky

Otázka: Jsem úplný začátečník. Zvládnu to? 

Ano. Ebook jsem psala jak pro úplné trvalkové začátečníky, tak i pro pokročilejší. Je na vás, jakou úroveň náročnosti si zvolíte. Pokud začínáte, můžete jít jednodušší cestou a řešit napoprvé jen to nejpodstatnější. Trvalky vybírat “jen” ze 111, které jsem pro vás předvybrala a sepsala do katalogu. Zvolit jednodušší barevnost. Struktury a textury pro začátek odložit. Další rok se můžete k eBooku vrátit jako zkušenější designéři a při komponování druhého záhonku začlenit více principů.

Otázka: Má smysl už teď tvořit trvalkový záhon, když je náš pozemek ještě spíše staveniště, než zahrada? 

Jestliže máte místo, kde se už nebude bagrovat a kde nový záhonek nebude překážet, tak určitě ano.  Samozřejmě je ideální, pokud už máte rozmyšleno, jak bude vaše zahrada vypadat a trvalkový záhonek tvořit na tom správném a trvalém místě. Ovšem vymyslet dobrý design zahrady nějakou dobu trvá a nelze jej uspěchat.

Mezitím se však můžete těšit z krásy trvalkového záhonu, který si sami vytvoříte. Rostliny se vám krásně rozrostou. Ty můžete snadno namnožit a použít pro vaše další trvalkové výsadby. Už budete mít znalosti, vlastní zkušenosti i vlastní silné sazenice. Další záhonky si tedy již budete jednoduše tvořit bez dalších finančních nákladů. 

Otázka: Naučím se něco nového, když si trvalky pěstuju už pět let?

Záleží. Uvidíte. Pokud vás eBook přitahuje, tak asi chcete ještě něco zlepšit. Každopádně to, že už znáte habitus jednotlivých trvalek, víte jak raší, kdy a jak  kvetou a jak se rozrůstají, je velikou výhodou při komponování dokonalých návrhů.

Pakliže si dokážete konkrétní trvalku představit během celého roku, tak je to skvělé výchozí místo pro vytváření krásných designů. Možná potřebujete jen ujištění, že máte krásné záhonky, možná vám chybí několik posledních dílků puzzle a možná si jdete do eBooku pro nějaké velké AHA. 

Otázka: Kolik místa na takový záhon potřebuju?

Ideální velikost záhonku je dle mých zkušeností alespoň 10 m2, minimálně však 6 m2. Může se vám to zdát moc, ale věřte, že až vám trvalková nádhera rozkvete, bude vám záhon připadat ještě malý. 10 m2 je obdelník 2 x 5 m nebo kruh o průměru přibližně tři a půl metru, což není moc, jestliže uvážíte, že zde potřebujete místo pro více druhů rostlin pro dosažení celoročního efektu.

Otázka: Kolik času mi to zabere? Zvládnu to s malými dětmi?

Na vás maminky s malými dětmi myslím. Sama mám tři malé děti a vím, jaká je to jízda. Právě pro vás jsem jednotlivé kroky rozdělila na drobné úkoly a vytvořila jsem pro vás průvodce, kam si můžete zaznamenávat svůj pokrok. Nechte si průvodce na pracovním stole. Vždy, když děti usnou a vy budete mít chvilku, snadno navážete tam, kde jste skončily.

Děti můžete zapojit už do navrhování a nechat je nastříhat třeba kolečka (jaká, zjistíte v eBooku). Až se pak přesunete na zahradu a začnete reálně pracovat s půdou, bude je to bavit ještě víc. 

Prostudovat eBook a navrhnout si design záhonku pro vás pravděpodobně bude dobrá zábava na několik večerů. Počítejte s tím, že některé informace ve vás budou muset uzrát a do dalšího kroku se pustíte třeba s větší přestávkou. Za mně je ideální začít navrhovat v létě a na podzim sázet. Nebo navrhovat v zimě a pak využít jarní energii k sázení.

Otázka: Co, když eBook koupím a zjistím, že to není pro mne?

I to se může stát. Hodně mi záleží na tom,  abyste u mne byli spokojení, a proto nabízím 30denní garanci vrácení celé částky. Pokud se během 30 dnů od zakoupení eBooku rozhodnete, že to není nic pro vás, stačí mi napsat zprávu na petra@petrakvapil.cz, a já vám bez dalších otázek vrátím peníze v plné výši.

Co se ještě říká o eBooku?

Ráda bych řekla jedno velké WOOOW!!!! EBook i oba bonusy jsou úžasné!! Nadšení, se kterým je knížka napsána, mě namotivovalo k tomu, udělat svoji zahradu hezčí a zkusit vyčarovat kouzelnou kvetoucí nádheru. V eBooku jsem našla plno praktických, srozumitelně vysvětlených informací, jak postupovat krok za krokem. Nápad pojmout eBook tak, že autorka tvoří společně se čtenáři vzorový záhon a my se jí tak můžeme dívat při práci přímo pod ruce, mi přijde báječný! Kniha i bonusový katalog jsou rozhodně skvělými pomocníky!!!
Barbora Dürschmidováwww.floristbarbora.cz
Velmi děkuji za tento eBook. Naprosto překonal veškerá má očekávání! Petra vás provede tvorbou od A do Z. Po jejím boku se nemusíte obávat, že byste svůj vlastní záhonek nezvládli zrealizovat. Ebook je plný velmi praktických, konkrétních a užitečných tipů. Naprosto perfektní jsou přehledy rostlin a jejich nároky. Velmi jsem ocenila i kapitoly o přípravě záhonu a též o kultivaci půdy. Zrovna se chystám k realizaci podobného záhonu u sebe na zahradě a v ebooku jsem načerpala tolik skvělých informací, že se nemohu dočkat, až začnu. Toužíte-li také po svém vlastním krásném a voňavém záhonu trvalek, investice do tohoto ebooku je tím ideálním krokem pro začátek. Vřele doporučuji.
Hedvika Peremskáautorka projektu "Cestování s úsměvem", www.hedvikaperemska.cz

Není na co čekat! Nejlepší čas, kdy si navrhnout skvělý osobitý kvetoucí záhonek je právě teď.

 

Chcete se už brzy těšit z krásy trvalkové výsadby, pozorovat včelky a motýly poletující z květu na květ? Klikněte na tlačítko!

 

Nemůžete se rozhodnout? Ptáte-li se, zda je eBook pro vás, tak já to vidím takto:

eBook Jak si vytvořit kouzelný kvetoucí záhonek není rozhodně pro každého. Je pro vás, pokud máte rádi květiny, jste zvídaví, odvážní a máte rádi dobrodružství.  JE PRO VÁS, pokud:

 • si chcete vytvořit jedinečný záhonek přesně podle vašich představ
 • chcete věnovat čas tématu trvalek, chcete se učit
 • chcete pochopit, jak skládat rostliny tak, aby kvetly celý rok a působily harmonicky
 • chcete podpořit biodiverzitu na vaší zahradě
 • chcete vnést do zahrady něžnost, jemnost a dynamiku trvalek
 • máte chuť tvořit a podpořit tak vaši kreativní část

eBook Jak si vytvořit kouzelný kvetoucí záhonek NENÍ PRO VÁS, pokud:

 • chcete zahradu či záhonek na klíč
 • přirozená divokost a nespoutanost trvalek je na vás prostě příliš
 • nechcete se vzdát ani kousku svého šlechtěného trávníku
 • nepotřebujete v zahradě žádné trvalky

Napadlo vás ještě něco, co jsem tady nezmínila? Napište mi na e-mail petra@petrakvapil.cz. Odpovím hned, jak se vrátím ze zahrady.

Jestli vás záplava květin v zahradě láká, ale nemáte čas zkoumat téma a navrhovat si design sama, nechte si ho ode mě udělat na míru.